Polazna | Blog | ORGANIZUJ SE - POČELO JE!

ORGANIZUJ SE - POČELO JE!

Autor
ORGANIZUJ SE - POČELO JE!

Morava je reka ali je i simbol našeg suživota. Ukoliko zamislimo da je reka naš život, naša misija bi bila da on, život , teče prosperitetnim tokom. Ukoliko budemo ribe koje haotično plivaju, borimo se svako za svoj životni prostor i brinemo jednino o goloj egzistenciji, postaćemo lak plen.

Počelo je novo vreme koje ne menja korito reke Morave, već ujednačava njen tok. Budimo deo tog novog vremena, u kome plodna ravnica Morave rađa mnoštvo plodnih ideja koje će omogućiti da ima manje gladi, nezaposlenosti, nezadovoljstva. Okončajmo korupciju koja je obogaljila naš grad i naša sela. Učinimo sve da se baš svaki čovek oseti kao deo nečega što je vrednije nego on sam. Hajde da počnemo da se prema Ćupriji ponašamo kao odgovorna i pristojna deca. Prestanimo da mislimo da će nam boljitak doneti podela u stranačke strojeve. Takva razjedinjenost je pogubna za malu zajednicu kakva je naša jer je plodno tle za mešetarenja i lopovluke. 

Zato je misija Morave grad da Vas osnažimo, motivišemo i ohrabrimo da aktivno učestvujete u kreiranju kvalitetnijeg života. Počelo je vreme u kojem je važno da svi preuzmemo svoj deo odgovornosti! Budite društveno korisni i odgovorni prema zajednici u kojoj živite! Tako će i zajednica imati odgovornost prema Vama. Naš cilj je Vaše direktno uključivanje u projekte od interesa za naš grad. Udruženi, možemo realizovati i Vaš projekat. Počnimo najzad da živimo kao nekada, u Ćupriji, a ne između Jagodine i Paraćina.

 

Morava Grad - budućnost pravimo danas

 

 

 


Komentara (4 poslato)

avatar
Vasiljevic Vladimir 06/04/2012 17:43:27
Uz ovaj tekst opcija POSALJITE KOMENTAR je skroz nepotrebna!
Samo ga treba citati svaki dan...:)
avatar
Branko Milojević 07/04/2012 21:15:52
AJMO ĆUPRIČANI, PA NISMO NAJGORI!
avatar
Б. Тазић 08/04/2012 01:44:00
Da li se ovo nazire "sunčeva svetlost" u "tunelu" između Jagodine i Paraćina ?
avatar
08/04/2012 18:50:45
Mi smo naše nezadovoljstvo kanalisali u inicijativu da okupimo što više ljudi oko jedne ideje. Da je u našoj opštini moguć mnogo kvalitetniji život većine njenih žitelja. Ovu ideju ne baštinimo mi iz Morave grada, ona ideja svih nas, mi smo je samo pokrenuli. Ona nas sve vezuje bez obzira na to da li imamo ili nemamo posao, da li smo stari ili mladi, da li smo iz sela ili grada, da li smo Srbi, Vlasi ili Romi... Ova ideja ne zivi u srcima ljudi koji misle samo na svoje dzepove, moc i privilegije. Ona zivi u srcima ogromne vecine nas koji nismo zadovoljni. Koji mislimo da uz vise rada, truda, brige i mnogo manje lopovisanja mozemo mnogo bolje.

I zato sto je moguca ona okuplja sve vise Cupricana. Siri se bez laznih obecanja, demagogije ili moljenja. Bez pretnji, ucena i ponizavanja. Ljudi pocinju da prepoznaju sebe kao deo zajednice, necega cemu prirodno, od postanka sveta, pripadaju. A zajednice imaju puno pravo da same, umesto nezasitih pojedninaca, uredjuju svoj zivotni prostor.
ukupno: 4 | prikazano: 1 - 4

Pošaljite komentar

  • Podebljano
  • Zakošeno
  • Podvučeno
  • Navodim

Unesite kod sa slike:

Captcha